Ladnewnetrze.com.pl

Profile aluminiowe LED

Coraz bardziej dominującym trendem w budownictwie mieszkalnym, a także komercyjnym są nowoczesne projekty, stawiające na minimalizm, przy jednoczesnym zachowaniu najlepszych standardów użytkowych. Do realizacji takich projektów wykorzystywane są innowacyjne systemy oraz elementy wykończenia wnętrz, w tym oświetleniowe. Bardzo dobrym rozwiązaniem pod wieloma względami jest oświetlenie LED, które montowane jest przy użyciu najwyższej jakości profili aluminiowych.

Czym są i do czego służą aluminiowe profile do taśm LED?

Profile aluminiowe LED są to eleganckie i niezwykle wytrzymałe elementy produkowane z trwałego i odpornego na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych aluminium. Typ nowoczesnego oświetlenia, jakim są taśmy LED wymaga zastosowania takich właśnie elementów montażowych, ponieważ dzięki nim można wykonać każdy, nawet najbardziej skomplikowany projekt. Profile aluminiowe są dostępne w wielu wersjach różniących się kształtem i wielkością przekroju, a można o tym się przekonać, zaglądając na stronę www.illuminations.pl/profile-alu-c-8. Nowoczesne rozwiązanie, jakim są profile do taśm LED dają praktycznie nieograniczone możliwości tworzenia efektów świetlnych w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu.

W jaki sposób i gdzie można montować profile aluminiowe?

Te niezwykle proste w montażu elementy można zamawiać w potrzebnym rozmiarze. Montuje się je przy użyciu złączek oraz wytrzymałych dwustronnych taśm montażowych, które zawsze znajdują się w komplecie razem z profilami. Dzięki zastosowaniu tych łatwych, a jednocześnie skutecznych elementów do montażu, wykonanie oświetlenia LED staje się przyjemnością.

Profile mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie tradycyjne oświetlenie nie harmonizuje z nowoczesnym wnętrzem lub w miejscach trudniej dostępnych. Idealnie nadają się do podświetlania różnych obiektów, takich jak obrazy, witryny, meble. Taśmy LED montowane za pomocą profili aluminiowych doskonale sprawdzają się w roli dyskretnego, ale wyrazistego oświetlenia szafek kuchennych, luster i mebli łazienkowych. Bardzo często tego typu źródło światła jest montowane w celu oświetlenia wnętrza szaf, garderób, wyposażenia biurowego.

Dlaczego profile aluminiowe zdobyły mocną pozycję jako element montażowy do taśm LED?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na ich trwałość, wysoką jakość oraz to, że są idealnie dopasowane do taśm LED. Stosując profile z aluminium można mieć pewność, że zamontowane energooszczędne i ekonomiczne oświetlenie będzie służyło przez wiele lat, nie tracąc swoich cech estetycznych. Te eleganckie profile doskonale sprawdzają się jako element montażowy do zastosowania liniowego, ale także dostępne są profile specjalnie przystosowane do montażu w karton-gipsie oraz w poręczach schodów. Wersja wodoszczelna może być wykorzystana w podjazdach do garażu, w saunach, basenach, ogrodach oraz na fasadach budynków. Profile posiadają przesłonki rozpraszające światło od mlecznych po przezroczyste. Wszystkie wymienione walory składają się na mocną pozycję profili aluminiowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top