Ladnewnetrze.com.pl
  • Home
  • /
  • Wnętrze
  • /
  • Deski ścienne – czy warto mieć je w swoim domu

Deski ścienne – czy warto mieć je w swoim domu

Jeszcze do niedawna deski na ścianie budziły w większości z nas ambiwalentne uczucia. Kojarzyły się bowiem z wszechobecną w poprzednim systemie boazerią, która sprawiała, że pomieszczenia wydawały się ciasne i ciemne. Obecnie jednak deski na ścianę są przejawem nowoczesności i ciekawych trendów w aranżacji wnętrz. Dowiedz się, do jakich pomieszczeń pasują i czy warto mieć je w swoim domu.

Drewno na ścianie, czyli mnogość możliwości

Drewno to materiał, który gwarantuje nam szeroki wybór i mnogość rozwiązań. Jego obecność w aranżacji wnętrza wprowadza do pomieszczenia przytulną atmosferę. Jest to naturalny materiał, który nadaje się nie tylko na podłogę lub schody, ale doskonale sprawdzi się także jako okładzina ścian. Tego typu rozwiązanie zapewni nam nie tylko atmosferę ciepła, podkreślaną przez obecność naturalnych materiałów, ale także oryginalny i nowoczesny styl. Drewno na ścianę daje nam ogromne możliwości dostosowania wyglądu ścian do naszych indywidualnych potrzeb. Możemy przebierać w gatunkach drewna, jego rodzajach oraz kolorach.

Drewno na ścianie – do pomieszczenia w jakim stylu?

Ponieważ wybór drewna na ścianę jest bardzo szeroki, mamy możliwość dopasowania jego wyglądu do aranżacji wnętrza. Ze względu na swoją uniwersalność materiał ten sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach stylizowanych na rustykalne, jak i w nowoczesnych loftach. Wystarczy dobrać odpowiedni rodzaj i wygląd desek. Jeżeli chcemy, aby nasze mieszkanie nawiązywało stylem do górskich chat lub domków nad jeziorem, możemy zdecydować się na oryginalne stare deski ścienne, na przykład takie jak proponuje PaulBunyan®. Pochodzą one z oryginalnych, starych chat i na pewno dodadzą naszemu pomieszczeniu niezwykłego i oryginalnego charakteru.

Drewno na ścianach to także doskonałe rozwiązanie do bardziej nowoczesnych wnętrz. Deski na ścianie w salonie wykonane z jasnego lakierowanego drewna dodadzą całemu pomieszczeniu elegancji i szyku. Będą one wyglądały doskonale w towarzystwie szkła, jasnych kolorów i lekkich mebli.

Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się także w mieszkaniach, których wygląd nawiązuje do szalenie modnego w ostatnim czasie stylu skandynawskiego. Minimalizm i ciepło oraz naturalne materiały to doskonały sposób na stworzenie w swoim domu klimatu rodem z dalekiej północy. Deski na ścianie w sypialni, znajdujące się tuż za nagłówkiem łóżka, doskonale podkreślą jej przytulny klimat.

Czy warto inwestować w stare drewno na ścianę?

Wykorzystywanie w aranżacji pomieszczeń starych desek z odzysku to wciąż jeszcze nowy na naszym rynku, ale bardzo obiecujący trend. Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w tego typu rozwiązanie. Wątpliwości budzi przede wszystkim trwałość drewna, które odsłużyło już przecież swoje w innym miejscu i innym domu. Istnieje jednak szereg zalet przemawiających za takim rozwiązaniem, szczególnie w przypadku, kiedy wybierzemy ofertę sprawdzonego producenta.

Wbrew pozorom stare drewno ścienne od dobrego producenta to gwarancja trwałości. Zanim deski trafią do sprzedaży, zostają poddane specjalnej obróbce, a drewno zostaje zabezpieczone za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych olejowosków. Dzięki temu możemy mieć pewność, że posłużą nam przez długie lata. Dodatkową zaletą jest także fakt, że decydując się na takie rozwiązanie, wykorzystujemy materiały z odzysku, a w związku z tym działamy zgodnie z duchem filozofii zero waste. Zyskujemy więc nie tylko doskonałej jakości materiały, ale także dbamy o nasze środowisko naturalne i planetę.

Deski na ścianę – cena

Ile musimy zapłacić za obłożenie ściany deskami? Wszytko, oczywiście, zależy od producenta i jakości materiałów. Wiele osób decyduje się na zastosowanie na ścianie desek podłogowych, można także skorzystać z wymienionego wyżej starego drewna. W zależności od naszych potrzeb, rodzaju materiałów i miejsca zakupu za drewno na ścianę możemy zapłacić od kilkunastu do nawet kilkuset złotych za metr kwadratowy. Pamiętajmy jednak, że jakość jest często adekwatna do ceny, a dobrej jakości deski na ścianę mogą okazać się doskonałą inwestycją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top